≡ Menu

Jak odchudzają się kobiety

Według badań przeprowadzonych przez firmę Slendex producenta suplementów wspomagających odchudzanie, waga kobiety jest w pewnym stopniu kształtowana przez wpływ mężczyzny. Waga kobiety zmienia się w zależności od jej zaangażowania uczuciowego i statusu jej rodziny.

 

Badania przeprowadzone przez Slendex opierały się na analizie danych o przybieraniu na wadze i traceniu wagi 3000 kobiet. Z kobietami przeprowadzono wywiady dotyczące ich wagi i relacji z mężczyznami. Badania wykazały że waga kobiety zmienia się zgodnie z pięcioma etapami w jej związku z mężczyzną.

Wg raportu pierwszy etapie związku, gdy kobieta poznaje nowego mężczyznę i chce mu się podobać zaczyna też tracić wagę. Eksperci uważają że wynika to z tego że kobieta zaczyna nowy romans chce być szczupła i atrakcyjna i chce podobać się mężczyźnie.

W miarę jak znajomość trwa kobieta zaczyna przybierać na wadze

Trzeci etap do dzień ślubu . Zazwyczaj z tej okazji kobiety znowu się odchudzają, więcej ćwiczą, zdrowo jedzą chcą być piękne w dniu swego ślubu.

Etap czwarty zaczyna się gdy kobiet zostaje matką. Po porodzie kobiety mają tendencje do tycia ponieważ całą swą uwagę koncentrują na nowo narodzonym dziecku nie mają czasu dla siebie.

Etap piąty rozpoczyna się wtedy gdy dzieci są już „odchowane” a kobieta ma dużo wolnego czasu dla siebie. Kobiety chcą wtedy wyglądać tak szczupło i atrakcyjnie jak przed urodzeniem dziecka rozpoczynają więc stosowanie diet.

Wg Jane McCaddenze Slendexa „ Na wagę i zdrowie duży wpływ mają emocje. Nowy rozdział wżyciu uczuciowym kobiety, zmiana w statusie rodziny mogą być bodźcem zarówno do przytycia jak i zmniejszenia wagi. Często po utracie wagi złe nawyki powracają i następuje faza przybierania na wadze.”

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment